ÚŽASNICE – setkávání úžických žen

Potřeba žen být spolu se traduje od nepaměti. Snad každá žena napříč generacemi vyhledávala možnost potkávat se a mluvit spolu při práci jako například draní peří, vaření, praní a šití…


Úžasnice jsou běžné dnešní ženy, maminky, děvčata, holky, dívky, které nad nějakým dílem mají možnost popovídat si o tématech jím blízkých jako jsou děti, partnerské a lidské vztahy, domácnost, rodičovství, sdílet své problémy, odpočinout si či uspokojit touhy po kreativní činnosti, na kterou přes den není čas.

Draní peří u nás sice neprobíhá, nicméně pokud Vás těší rukodělné práce, zajímáte se o domácí kosmetiku, keramiku, projekty, které pomohou druhým, určitě se vám mezi námi bude líbit. Jsme samozřejmě otevřené všem zajímavým tématům, které nám na setkáváních představíte.

Scházíme se dvakrát do měsíce nad činností, kterou pokaždé vede jedna z nás.

Poslední pondělí v měsíci od 19:30 do 22:00 a druhou sobotu v měsíci od 9:00 do 12:00.

Nebojte se mezi nás přijít podívat. Těšíme se na vás.

Na co se můžeme toto pololetí těšit?

28. 1. malování na trička (Hela a Jana)
9. 2. gravírování a leptání skla (Hela)
25. 2. zrušeno, jarní prázdniny
16. 3. kreslení na hedvábí (Markéta)
25. 3. malování na keramické hrnečky (Hela a Jana)
13. 4. dezerty s Hankou (Hanka)
29. 4. lapač snů (Iva)
27. 5. debata o domácí drogerii

 

Další nápady, které bychom rády zrealizovaly:

výroba lapače snů, kurz šití na stroji, práce na hrnčířském kruhu, leptání a gravírování skla, výroba svíček atd.

 

Za setkání platíme 20 Kč (příspěvek na kávu, čaj a drobné občerstvení) + poplatek za materiál (ten se mění podle výše a spotřeby materiálu).

Kontaktovat nás můžete na emailu: uzasnice@gmail.com nebo na telefonním čísle: 775 690 056 (Jana Kovalská)

Také se můžete přidat do naší facebook skupiny, kterou najdete pod názvem: Úžasnice

Naše poslední akce

  • Úžasnice malovaly a leptaly - V hojném počtu šesti žen jsme v pondělí 18.3. malovaly a tečkovaly na porcelán a leptaly na sklo. Také proběhla ochutnávka domácích švestkových likérů, které se nám sešly rovnou tři. Jak nám to šlo se podívejte na fotkách:    
  • Úžasnice tvořily vánoční ozdoby - Pár polystyrenových koulí, stužky, hromada špendlíků a takové pěkné výsledky.
  • Úžasnice knoflíkovaly - Úžasnice si hrály s knoflíky a vyrobily spoustu pěkných upomínkových předmětů. Díky barvitosti knoflíků to dopadlo opravdu moc pěkně, co říkáte? J.K.
  • Úžasnice smaltovaly - Tentokrát jsme vyzkoušeli smaltování. Ozdobily jsme si příbory, klíče a vyrobily několik přívěsků.  
  • Úžasnice si hrály s papírem - Jeden zářijový pondělí večer jsme se sešly v hojném počtu na hrátky s papírem technikou quilling. Jak nám to šlo, se podívejte v galerii.
  • Úžasnice tloukly kladívky - Před začátkem prázdnin 18. června jsme se sešly u Jany na zahradě v úctyhodném počtu 9 osob ozbrojených kladivy a natěšených na výrobu obrázku metodou stringart. S trochou vína, dobré nálady, hřebíků, prkýnek a bavlnek se nám každé podařilo vyrobit krásnou dekoraci do našich ložnic či předsíní. Posuďte sami. Těšíme se na další setkání po ... Číst dál Úžasnice tloukly kladívky
  • Úžasnice vařily bezinkovou šťávu - Ve čtvrtek jsme vyrazily s pomocí dětí natrhat bezinkové květy. Doma je vylouhovaly a v sobotu jsme se sešly u Jany na zahradě práci dokončit. I tentokrát nás podpořily naše děti a dokonce dvě babičky. Za pěkného počasí děti spokojeně lezly po stromech a my jsme si povídaly, vařily a zavařovaly. Navařily jsme téměř dvacet ... Číst dál Úžasnice vařily bezinkovou šťávu
  • 29.4. Úžasnice háčkovaly - Tentokrát mimořádně v neděli. Háčkovaly jsme celý večer. Povídaly jsme si taky celý večer. Mám radost, že mezi nás zavítaly nové duše z Úžic. Těším se na další háčkování 28.května od 19.30 v Sundrapu.
  • Patchworkované kraslice - V pondělí 26.3. jsme se sešly nad stužkami, špendlíky a polystyrenovými vejci, aby nás Judita naučila jeden ze způsobů, jak si takové vajíčko nazdobit. Co myslíte? Líbí se vám takový způsob?
  • ÚŽASnice s keramikou natřikrát - Po tři setkání jsme se věnovaly keramické hlíně, nechávaly své ruce vytvořit díla, která jsme na posledním setkání naglazurovaly a díky vstřícnému přístupu vedení školy vypálily ve školní peci. Fotky z úvodních dvou tvořivých setkání: Glazurování JK