Stav registrace spolku

Kdyby Vás zajímalo, jestli náš spolek už existuje, je zapsaný, nebo jestli jsme stále neformální spolek snažící se o zápis, stav najdete formou deníčku zde.

2. ledna 2017 – První pokus o zápis

Po několika dnech se mi podařilo urvat pár desítek minut, abych zkusil zaregistrovat spolek. Zkusil jsem vyplnit ministerský interaktivní formulář. Musím říct, že slovo interaktivní neznamená intuitivní.

Po cca 20 minutách vyplňování jsem získal elektronicky podepsanou žádost o zapsání spolku.

A pak jsem se dozvěděl, že jí musím poslat přes datovou schránku. Jsem v tom teprve začátečník, takže jsem zjistil, že kvůli datové schránce musím na CzechPoint a pak mi přijde obálka se žlutým pruhem… Nebo to můžu podat písemně a poštou, pokud ověřím další 2 podpisy…

Nakonec jsem to risknul a poslal žádost mailem. Držte mi palce, aby mi to nevrátili…fakt nechci zase na poštu.

4. ledna 2017 – Máme odpověď

Vše se zdá papírově správně jen při elektronickém podání musíme mít více potvrzených podpisů a domácí scanování „do obrázku“ nelze považovat za úřední dokument. Po dalším mailu vím, co dělat:

  • potvrdit další 3 podpisy (2 Lukášovi, 1 můj)
  • založit si datovou schránku
  • poslat vše přes datovou schránku

Máme na to 15 dní, jinak budu muset znovu vyplnit interaktivní formulář…a to je motivace.

Intermezzo

Předávám dokumenty Lukášovi – 3 dny.

Lukáš potvrzuje své podpisy – 7 dní. Mezitím si zakládám datovou schránku,

Nestíhám potvrdit svůj podpis a zajít na poštu, dělám v Holešovicích, proč je pošta 30 minut chůze? 5 dní. Čas je pryč. Hledám možnosti, kdy potvrdit podpisy a nechat úředně elektronizovat dokumenty.

20. února 2017 – První pokus ukončen

Přichází vyrozumění, že nám uzavírají předchozí žádost. (Vědět, že nám jí zavřou až po měsíci, tak se víc snažím. Naštěstí jsem si to přečetl až 21. února.)

21. února 2017 – Druhý pokus

Posílám druhý pokus o registraci spolku. Mám nově vyplněný interaktivní formulář. Potvrzené všechny podpisy kromě prezenční listiny. Vše mám převedené úředně do elektronické podoby i s doložkou o převodu. (Zničil jsem den již 4 úřednicím České pošty – protože elektronizace je velmi populární úkon.)

Napsat komentář